Camping

Nitrianske Rudno

www.camping-nrudno.sk


OKOLIE

Nechce sa Vám už ležať na pláži? Chceli by ste spoznať a zažiť niečo nové? Náš personál na recepcii campingu Vám ochotne poradí: KAM, KEDY, AKO, ...

Vyberte sa na pešiu túru po vyznačených trasách, zdolajte na bicykli vrcholy, ktoré sa Vám odvďačia prekrásnym výhľadom, vycestujte za poznaním histórie, doprajte si kúpeľ v liečivej termálnej vode, alebo sa skúste pozrieť na svet z vtáčej perspektívy, ale ak Vám to nestačí, skočte si z 3000 m výšky - 1500 m voľným pádom, pri čom ručíme za zvýšenie hladiny adrenalínu a nezabudnuteľný zážitok, ...

Zámok Bojnice. Národná kultúrna pamiatka. Jeden z najkrajších a najstarších zámkov na Slovensku (1113). Počas letných mesiacov v okolí zámku nájdete množstvo zaujímavých atrakcií. Bojnice sú od Campingu Nitrianske Rudno vzdialené len 12 km.
Chceli by ste sa povoziť na koni? Žiadny problém. V okruhu do 30 km od nášho campingu sa nachádza niekoľko jazdeckých klubov. Nenadarmo sa vraví, že najkrajší pohľad na svet je z koňského sedla. Za vyskúšanie to určite stojí.

Letisko v Prievidzi Vám poskytne hneď niekoľko druhov adrenalínu. Výhľiadkové lety na rôznych typoch lietadiel s motorom aj bez motora. Nitrianske Rudno si tak môžete pozrieť z vtáčej perspektívy. Nezabudnuteľným zážitkom je určite aj zoskok s padákom buď samostatne alebo v tandeme.
Aj takéto strašidlá môžete stretnúť počas niektorého z mnohých podujatí, ktoré sa pravidelne konajú v Bojniciach a okolí. Snáď najznámejší je Mezdinárodný festival duchov a strašidiel, alebo Rozprávkový zámok, Rytierske dni a mnoho iných.

Neďaleko Nitrianskeho Rudna nájdete aj prekrásnu dedinku Čičmany, s nezabudnuteľnými historickými chalúpkami.
Kúpele Bojnice sú vzdialené od Nitrianskeho Rudna cca 12 km. Čakajú tu na Vás teplé pramene, vonkajšie bazény s termálnou vodou a bublinkovými masážami, príjemné prostredie na prechádzku a mnoho iného.

Termálne kúpalisko Čajka v Bojniciach má pre Vás pripravené dva bazény (1,5 m a 2 m), plus detské malé bazény. Určite neodoláte minimálne jednej jazde na tobogáne. V areáli nájdete množstvo ďalších atrakcií pre malých aj veľkých.
ZOO Bojnice - najväčšia zoologická záhrada na Slovensku. Na jej dôkladnú prehliadku si kľudne vyčleňte jeden celý deň. Okrem iného určite neprehliadnete nové pavilóny opíc, pavilóny plazov a množstvo iných exotických zvierat a živočíchov.

 

Pohľad na Strážovské vrchy a pohorie Rokoš.

Vitajte na stránke campingu v Nitrianskom Rudne. Nechajte sa pozvať na ideálnu dovolenku do krásneho prostredia v blízkosti kúpeľného mesta Bojnice v srdci hornej Nitry.
Language: slovensky | english